Kallithea 0.3 - en to nl_BE translation catalogue (82 entries)

en: There are no changesets yet
nl_BE: Er zijn nog geen changesets

en: None
nl_BE: Geen

en: (closed)
nl_BE: (gesloten)

en: Show whitespace
nl_BE: Toon witruimtes

en: Ignore whitespace
nl_BE: Negeer witruimtes

en: Increase diff context to %(num)s lines
nl_BE: Vergroot de diff context tot %(num)s lijnen

en: No permission to change status
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Such revision does not exist for this repository
nl_BE: Deze revisie bestaat niet in deze repository

en: Cannot compare repositories of different types
nl_BE: Kan geen repositories vergelijken zonder een gemeenschappelijke voorouder te gebruiken

en: Cannot compare repositories without using common ancestor
nl_BE: Kan geen repositories vergelijken zonder een gemeenschappelijke voorouder te gebruiken

en: No response
nl_BE: Geen antwoord

en: Unknown error
nl_BE: Ongekende fout

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
nl_BE: De aanvraag kon niet door de server begrepen worden wegens incorrecte syntax.

en: Unauthorized access to resource
nl_BE: Ongeautoriseerde toegang tot resource

en: You don't have permission to view this page
nl_BE: U hebt geen permissie om deze pagina te bekijken

en: The resource could not be found
nl_BE: De resource kon niet gevonden worden

en: The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
nl_BE: De server kon de aanvraag niet voldoen wegens een onverwachte toestand.

en: %s committed on %s
nl_BE: %s committeerde op %s

en: Changeset was too big and was cut off...
nl_BE: De changeset was te groot en werd afgekort...

en: Changes on %s repository
nl_BE: Veranderingen in repository %s

en: Click here to add new file
nl_BE: Klik hier om een nieuw bestand toe te voegen

en: There are no files yet.
nl_BE: Er zijn nog geen bestanden. %s

en: %s at %s
nl_BE: %s op %s

en: This repository has been locked by %s on %s
nl_BE: Deze repository is gelocket door %s op %s

en: You can only delete files with revision being a valid branch
nl_BE: Men kan enkel bestanden verwijderen als de revisie een geldige branch is

en: Deleted file %s via Kallithea
nl_BE: Bestand %s verwijderd via Kallithea

en: Successfully deleted file %s
nl_BE: Bestand %s succesvol verwijderd

en: Error occurred during commit
nl_BE: Er trad een fout op tijdens het committeren

en: You can only edit files with revision being a valid branch
nl_BE: Men kan enkel bestanden wijzigen als de revisie een geldige branch is

en: Edited file %s via Kallithea
nl_BE: Bestand %s gewijzigd via Kallithea

en: No changes
nl_BE: Geen wijzigingen

en: Successfully committed to %s
nl_BE: Succesvol gecommitteerd naar %s

en: Added file via Kallithea
nl_BE: Bestand toegevoegd via Kallithea

en: No content
nl_BE: Geen inhoud

en: No filename
nl_BE: Geen bestandsnaam

en: Location must be relative path and must not contain .. in path
nl_BE: De locatie moet een relatief pad zijn en mag geen .. bevatten

en: Downloads disabled
nl_BE: Downloads uitgeschakeld

en: Unknown revision %s
nl_BE: Ongekende revisie %s

en: Empty repository
nl_BE: Lege repository

en: Unknown archive type
nl_BE: Ongekende archieftype

en: An error occurred during repository forking %s
nl_BE: Er is een fout opgetreden tijdens het forken van de repository %s

en: Groups
nl_BE: Groepen

en: Closed Branches
nl_BE: Gesloten branches

en: Bookmark
nl_BE: Bladwijzer

en: Public Journal
nl_BE: Publiek logboek

en: Journal
nl_BE: Logboek

en: Bad captcha
nl_BE: Incorrecte captcha

en: You have successfully registered with %s
nl_BE: U bent succesvol geregistreerd bij %s

en: A password reset confirmation code has been sent
nl_BE: Een paswoordherstel bevestigingscode is verzonden

en: Invalid password reset token
nl_BE: Ongeldig paswoordherstel token

en: Successfully updated password
nl_BE: Paswoord succesvol aangepast

en: Special
nl_BE: Bijzonder

en: An error occurred during creation of field: %r
nl_BE: Er is een fout opgetreden tijdens het forken van de repository %s

en: Changeset %s not found
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Add repos
nl_BE: Geen antwoord

en: Fork of repository
nl_BE: Lege repository

en: Repository page size
nl_BE: Repositories

en: Open New Pull Request from {0}
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Show Selected Changesets {0} &rarr; {1}
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Select changeset
nl_BE: Selecteer een changeset

en: Specify changeset
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Changeset status: %s by %s
nl_BE: Selecteer de changeset

en: %s comments
nl_BE: Geen kommentaar.

en: comment
nl_BE: Geen kommentaar.

en: on pull request
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: on this changeset
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Status change
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Set changeset status
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Finish pull request
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Close
nl_BE: (gesloten)

en: Unknown operation: %r
nl_BE: Ongekende revisie %s

en: No file after
nl_BE: Geen bestandsnaam

en: Comment on Changeset "%s"
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Changeset on
nl_BE: Changeset

en: branch
nl_BE: Branch

en: Status change:
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Pull request
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Comment on Pull Request %s "%s"
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Commit Changes
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Cancel Changes
nl_BE: Selecteer de changeset

en: Pull Requests from '%s'
nl_BE: Statuswijziging -> %s

en: Latest Changes
nl_BE: Statuswijziging -> %s
