Kallithea 0.3 - en to el translation catalogue (186 entries)

en: There are no changesets yet
el: Δεν υπάρχουν σετ αλλαγών ακόμα

en: None
el: Χωρίς

en: (closed)
el: (κλειστό)

en: Show whitespace
el: Εμφάνιση κενού

en: Ignore whitespace
el: Αγνόηση κενού

en: Increase diff context to %(num)s lines
el: Αύξηση του diff πλαισίου σε %(num)s γραμμές

en: No permission to change status
el: Χωρίς δικαιώματα αλλαγής της κατάστασης του αιτήματος έλξης

en: Successfully deleted pull request %s
el: Επιτυχής διαγραφή αιτήματος έλξης %s

en: Such revision does not exist for this repository
el: Δεν υπάρχει τέτοια αναθεώρηση για αυτό το αποθετήριο

en: Could not find other repository %s
el: Βλάβη κατά τη δημιουργία του αποθετηρίου %s

en: Cannot compare repositories of different types
el: Δεν μπορεί να γίνει σύγκριση αποθετηρίων χωρίς να χρησιμοποιηθεί κοινός πρόγονος

en: Cannot compare repositories without using common ancestor
el: Δεν μπορεί να γίνει σύγκριση αποθετηρίων χωρίς να χρησιμοποιηθεί κοινός πρόγονος

en: No response
el: Χωρίς απόκριση

en: Unknown error
el: Άγνωστο λάθος

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
el: Η αίτηση δεν  μπόρεσε να ερμηνευτεί από τον εξυπηρετητή λόγω κακής διατύπωσης.

en: Unauthorized access to resource
el: Ανεξουσιοδοτημένη πρόσβαση στον πόρο

en: You don't have permission to view this page
el: Δεν έχετε άδεια για να εμφανίσετε αυτή τη σελίδα

en: The resource could not be found
el: Ο πόρος δεν μπορεί να βρεθεί

en: The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
el: Ο εξυπηρετητής συνάντησε μια απρόσμενη κατάσταση που τον απέτρεψαν να πραγματοποιήσει την αίτηση.

en: %s committed on %s
el: %s συνέβαλε στο %s

en: Changeset was too big and was cut off...
el: Το σετ αλλαγών ήταν πολύ μεγάλο και περικόπηκε...

en: %s %s feed
el: %s %s τροφοδοσία

en: Changes on %s repository
el: Αλλαγές στο αποθετήριο %s

en: Click here to add new file
el: Κλικ εδώ για προθήκη νέου αρχείου

en: There are no files yet.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία ακόμα. %s

en: %s at %s
el: %s την %s

en: This repository has been locked by %s on %s
el: Το αποθετήριο κλειδώθηκε από %s την %s

en: You can only delete files with revision being a valid branch
el: Μπορείτε να διαγράψετε μόνο αρχεία σε αναθεώρηση που βρίσκονται σε έγκυρη διακλάδωση

en: Deleted file %s via Kallithea
el: Διαγραφή αρχείου %s μέσω του Kallithea

en: Successfully deleted file %s
el: Επιτυχής διαγραφή αρχείου %s

en: Error occurred during commit
el: Συνέβη λάθος κατά το commit

en: You can only edit files with revision being a valid branch
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε μόνο αρχεία σε αναθεώρηση που βρίσκονται σε έγκυρη διακλάδωση

en: Edited file %s via Kallithea
el: Επεξεργασία αρχείου %s μέσω του Kallithea

en: No changes
el: Καμία αλλαγή

en: Successfully committed to %s
el: Επιτυχής παράδοση σε %s

en: Added file via Kallithea
el: Προσθήκη αρχείου μέσω Kallithea

en: No content
el: Χωρίς περιεχόμενο

en: No filename
el: Χωρίς όνομα αρχείου

en: Location must be relative path and must not contain .. in path
el: Η τοποθεσία πρέπει να είναι σχετική διαδρομή και να μην περιέχει .. μέσα της

en: Downloads disabled
el: Οι μεταφορτώσεις απενεργοποιήθηκαν

en: Unknown revision %s
el: Άγνωστη αναθεώρηση %s

en: Empty repository
el: Άδειο αποθετήριο

en: Unknown archive type
el: Άγνωστος τύπος αρχειοθέτησης

en: Changesets
el: Σετ αλλαγών

en: Branches
el: Κλάδοι

en: Tags
el: Ετικέτες

en: An error occurred during repository forking %s
el: Συνέβει ένα λάθος κατά την διακλάδωση του αποθετηρίου %s

en: Groups
el: Ομάδες

en: Repositories
el: Αποθετήρια

en: Branch
el: Κλάδος

en: Closed Branches
el: Κλειστοί Κλάδοι

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Bookmark
el: Σελιδοδείκτης

en: Public Journal
el: Δημόσιο Ημερολόγιο

en: Journal
el: Ημερολόγιο

en: Bad captcha
el: Λάθος captcha

en: You have successfully registered with %s
el: Εγγραφήκατε επιτυχώς στο %s

en: A password reset confirmation code has been sent
el: Στάλθηκε ένας κωδικός επιβεβαίωσης επαναφοράς του συνθηματικού

en: Invalid password reset token
el: Άκυρο τεκμήριο (token) επαναφοράς του συνθηματικού

en: Successfully updated password
el: Το συνθηματικό ενημερώθηκε επιτυχώς

en: Invalid reviewer "%s" specified
el: Καθορίστηκε άκυρος σχολιαστής "%s"

en: %s (closed)
el: %s (κλειστό)

en: Changeset
el: Σετ αλλαγών

en: Special
el: Ειδικός

en: Peer branches
el: Ομότιμοι κλάδοι

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Error creating pull request: %s
el: Λάθος στη δημιουργία αιτήματος έλξης - pull request: %s

en: Error occurred while creating pull request
el: Λάθος κατά τη δημιουργία αιτήματος έλξης (pull request)

en: Successfully opened new pull request
el: Ένα νέο αίτημα έλξης (pull request) δημιουργήθηκε επιτυχώς

en: New pull request iteration created
el: Δημιουργήθηκε ενημέρωση αιτήματος έλξης

en: No description
el: Χωρίς περιγραφή

en: Pull request updated
el: Ενημερώθηκε η αίτηση έλξης

en: Successfully deleted pull request
el: Επιτυχής διαγραφή αιτήματος έλξης

en: Error: changesets not found when displaying pull request from %s.
el: Δεν βρέθηκαν σετ αλλαγών για ενημέρωση αυτού του αιτήματος έλξης.

en: This pull request has already been merged to %s.
el: Το αίτημα έλξης έχει ήδη συγχωνευτεί με το %s.

en: This pull request has been closed and can not be updated.
el: Αυτό το αίτημα έλξης έχει κλείσει και δεν μπορεί να ενημερωθεί.

en: The following additional changes are available on %s:
el: Οι ακόλουθες αλλαγές είναι διαθέσιμες στο %s:

en: No additional changesets found for iterating on this pull request.
el: Δεν βρέθηκαν σετ αλλαγών για ενημέρωση αυτού του αιτήματος έλξης.

en: Note: Branch %s has another head: %s.
el: Σημείωση: Ο κλάδος %s έχει άλλη κεφαλή (head): %s.

en: Git pull requests don't support iterating yet.
el: Αιτήματα έλξης του git δεν υποστηρίζουν ακόμα ενημερώσεις.

en: Error: some changesets not found when displaying pull request from %s.
el: Δεν βρέθηκαν σετ αλλαγών για ενημέρωση αυτού του αιτήματος έλξης.

en: Invalid search query. Try quoting it.
el: Άκυρο αίτημα αναζήτησης. Δοκιμάστε με εισαγωγικά.

en: An error occurred during search operation.
el: Ένα λάθος συνέβη κατά την διαδικασία αναζήτησης.

en: No data ready yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμα έτοιμα δεδομένα

en: Statistics are disabled for this repository
el: Τα στατιστικά είναι απενεργοποιημένα για αυτό το αποθετήριο

en: Auth settings updated successfully
el: Οι ρυθμίσεις εξουσιοδότησης ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: error occurred during update of auth settings
el: παρουσιάστηκε βλάβη κατά την ενημέρωση των ρυθμίσεων εξουσιοδότησης

en: Default settings updated successfully
el: Οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: Error occurred during update of defaults
el: Συνέβη μία βλάβη κατά την ενημέρωση των προεπιλογών

en: Forever
el: Πάντα

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: 1 month
el: 1 μήνας

en: Lifetime
el: Διάρκεια ζωής

en: Error occurred during gist creation
el: Συνέβη μία βλάβη κατά τη δημιουργία του gist

en: Deleted gist %s
el: Διαγράφηκε το gist %s

en: Unmodified
el: Mη τροποποιημένo

en: Successfully updated gist content
el: Το περιεχόμενο του gist ενημερώθηκε επιτυχώς

en: Successfully updated gist data
el: Τα δεδομένα του gist ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: Error occurred during update of gist %s
el: Σφάλμα συνέβη κατά την ενημέρωση του gist %s

en: You can't edit this user since it's crucial for entire application
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτόν το χρήστη καθώς είναι κρίσιμος για όλη την εφαρμογή

en: Your account was updated successfully
el: Ο λογαριασμός σας ενημερώθηκε επιτυχώς

en: Error occurred during update of user %s
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την ενημέρωση του χρήστη %s

en: Error occurred during update of user password
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την ενημέρωση του κωδικού του χρήστη

en: Added email %s to user
el: Προστέθηκε το email %s στον χρήστη

en: An error occurred during email saving
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την αποθήκευση του email

en: Removed email from user
el: Αφαιρέθηκε το email από τον χρήστη

en: API key successfully created
el: Το API κλειδί δημιουργήθηκε επιτυχώς

en: API key successfully reset
el: Το API κλειδί επαναφέρθηκε επιτυχώς

en: API key successfully deleted
el: Το API κλειδί διαγράφηκε επιτυχώς

en: Read
el: Ανάγνωση

en: Write
el: Εγγραφή

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Allowed with manual account activation
el: Επιτρέπεται με χειροποίητη ενεργοποίηση του λογαριασμού

en: Allowed with automatic account activation
el: Επιτρέπεται με αυτόματη ενεργοποίηση του λογαριασμού

en: Manual activation of external account
el: Χειροποίητη ενεργοποίηση εξωτερικού λογαριασμού

en: Automatic activation of external account
el: Αυτόματη ενεργοποίηση εξωτερικού λογαριασμού

en: Enabled
el: Ενεργό

en: Global permissions updated successfully
el: Τα καθολικά δικαιώματα ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: Error occurred during update of permissions
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την ενημέρωση των δικαιωμάτων

en: Error occurred during creation of repository group %s
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την δημιουργία της ομάδας αποθετηρίου %s

en: Created repository group %s
el: Δημιουργήθηκε η ομάδα αποθετηρίου %s

en: Updated repository group %s
el: Ενημερώθηκε η ομάδα αποθετηρίου %s

en: Error occurred during update of repository group %s
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την ενημέρωση της ομάδας αποθετηρίου %s

en: This group contains %s repositories and cannot be deleted
el: Αυτή η ομάδα περιέχει %s αποθετήρια και δε μπορεί να διαγραφεί

en: This group contains %s subgroups and cannot be deleted
el: Αυτή η ομάδα περιέχει %s υποομάδες και δε μπορεί να διαγραφεί

en: Removed repository group %s
el: Αφαιρέθηκε η ομάδα αποθετηρίου %s

en: Error occurred during deletion of repository group %s
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την διαγραφή της ομάδας αποθετηρίου %s

en: Cannot revoke permission for yourself as admin
el: Δεν μπορείτε να ανακαλέσετε την άδεια σας ως διαχειριστής

en: Repository group permissions updated
el: Τα δικαιώματα της ομάδας αποθετηρίου ενημερώθηκαν

en: An error occurred during revoking of permission
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την ανάκληση της άδειας

en: Error creating repository %s
el: Βλάβη κατά τη δημιουργία του αποθετηρίου %s

en: Created repository %s from %s
el: Δημιουργήθηκε το αποθετήριο %s από το %s

en: Forked repository %s as %s
el: Κλωνοποιήθηκε το αποθετηρίο %s ως %s

en: Created repository %s
el: Δημιουργήθηκε το αποθετήριο %s

en: Repository %s updated successfully
el: Το αποθετήριο %s ενημερώθηκε επιτυχώς

en: Error occurred during update of repository %s
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την ενημέρωση του αποθετηρίου %s

en: Detached %s forks
el: Αποσυνδέθηκαν %s κλώνοι

en: Deleted %s forks
el: Διαγράφηκαν %s κλώνοι

en: Deleted repository %s
el: Διαγράφηκε το αποθετήριο %s

en: Cannot delete repository %s which still has forks
el: Δε μπορεί να διαγραφεί το αποθετήριο %s που ακόμα έχει κλώνους

en: An error occurred during deletion of %s
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την διαγραφή του %s

en: Repository permissions updated
el: Τα δικαιώματα του αποθετηρίου ενημερώθηκαν

en: An error occurred during creation of field: %r
el: Συνέβει μια βλάβη κατά τη δημιουργία του πεδίου

en: An error occurred during removal of field
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την απομάκρυνση του πεδίου

en: -- Not a fork --
el: -- Όχι κλώνος --

en: Updated repository visibility in public journal
el: Ενημερώθηκε η ορατότητα του αποθετηρίου στο δημόσιο ημερολόγιο

en: An error occurred during setting this repository in public journal
el: Συνέβει μια βλάβη κατά την τοποθέτηση αυτού το αποθετηρίου στο δημόσιο ημερολόγιο

en: Nothing
el: Χωρίς

en: Marked repository %s as fork of %s
el: Σημειώθηκε το αποθετήριο %s σαν κλώνος του %s

en: An error occurred during this operation
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά τη διάρκεια αυτής της λειτουργίας

en: Repository has been locked
el: Το αποθετήριο έχει κλειδωθεί

en: Repository has been unlocked
el: Το αποθετήριο έχει ξεκλειδωθεί

en: An error occurred during unlocking
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά το ξεκλείδωμα

en: Cache invalidation successful
el: Η ακύρωση της cache ήταν επιτυχής

en: An error occurred during cache invalidation
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά τη διάρκεια ακύρωσης της cache

en: Invalidated %s repositories
el: Διαγράφηκε το αποθετήριο %s

en: Hook already exists
el: Δεν υπάρχουν ακόμα έτοιμα δεδομένα

en: Cannot create empty pull request
el: Λάθος στη δημιουργία αιτήματος έλξης - pull request: %s

en: Missing changesets since the previous iteration:
el: Ελλιπή σετ αλλαγών από την προηγούμενη αίτηση έλξης:

en: New changesets on %s %s since the previous iteration:
el: Καινούρια σετ αλλαγών στα %s %s από την προηγούμενη αίτηση έλξης:

en: Ancestor didn't change - diff since previous iteration:
el: Το γονικό δεν άλλαξε - εμφάνισε τις διαφορές από την προηγούμενη έκδοση:

en: This iteration is based on another %s revision and there is no simple diff.
el: Αυτή η αίτηση έλξης είναι βασισμένη σε μία άλλη %s αναθεώρηση και δεν υπάρχει ένα απλό diff.

en: No changes found on %s %s since previous iteration.
el: Δεν βρέθηκαν αλλαγές στο %s %s από την προηγούμενη έκδοση.

en: Visible
el: Απενεργοποιημένο

en: Add repos
el: Χωρίς απόκριση

en: Repository group %s
el: Ενημερώθηκε η ομάδα αποθετηρίου %s

en: Fork of repository
el: Άδειο αποθετήριο

en: Repository page size
el: Αποθετήρια

en: Select changeset
el: Επιλογή σετ αλλαγών

en: %s comments
el: %s συνέβαλε στο %s

en: comment
el: %s συνέβαλε στο %s

en: Finish pull request
el: Λάθος στη δημιουργία αιτήματος έλξης - pull request: %s

en: Modified
el: Mη τροποποιημένo

en: Unknown operation: %r
el: Άγνωστη αναθεώρηση %s

en: No file after
el: Χωρίς όνομα αρχείου

en: File after
el: Άγνωστος τύπος αρχειοθέτησης

en: Changeset on
el: Σετ αλλαγών

en: branch
el: Κλάδος

en: The pull request has been closed.
el: Αυτό το αίτημα έλξης έχει κλείσει και δεν μπορεί να ενημερωθεί.

en: Pull request
el: Λάθος στη δημιουργία αιτήματος έλξης - pull request: %s

en: Mention in Comment on Pull Request %s "%s"
el: Λάθος στη δημιουργία αιτήματος έλξης - pull request: %s

en: Comment on Pull Request %s "%s"
el: Λάθος στη δημιουργία αιτήματος έλξης - pull request: %s

en: New file type
el: Άγνωστος τύπος αρχειοθέτησης
